Pandora na rajdzie Dakar

Złodzieje samochodów są niewątpliwie zmorą wszystkich kierowców. Ale czy myślisz, że mogą być solą w oku również dla profesjonalnych zawodników?

Pojazdy wyścigowe i towarzyszące są zwykle trzymane w ściśle strzeżonych miejscach z dala od oczu (i rąk) ciekawskich. Zdarzały się jednak przypadki, kiedy rzeczywiście doszło do kradzieży. Skradzione koła, kierownice lub inne “ drobiazgi ” posłużą komuś jako upragniona pamiątka, ale sprawią zawodnikom spore problemy. Wie o tym również czterokrotny mistrz Rajdu Dakar Ari Vatanen. W 1987 roku cały samochód wyścigowy zniknął. To, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak żart z ukrytej kamery, było w rzeczywistości surową rzeczywistością. Następnie złodzieje zażądali okupu w wysokości 90 000 dolarów za samochód.

Jantar Team nie chciał zostawiać niczego przypadkowi na tegorocznym Rajdzie Dakkar i oprócz posiadania najwyższej klasy motocykla KTM 450 Rally sięgnął również po najwyższej klasy bezpieczeństwo. Nawet najlepsi zawodnicy zawiedliby bez pojazdu towarzyszącego, który ma różne materiały pomocnicze i części zamienne. Dla bezpiecznego wykonania całej misji rajdowej samochód towarzyszący Nissan Navara został wyposażony w bezkonkurencyjny system bezpieczeństwa & # 8211; Pandora.

Wszystko poszło dobrze, a zawodnicy słowackiej drużyny bursztynowej Dávid Pabiška i Rudolf Lhotský z powodzeniem dotarli do mety tego najtrudniejszego rajdu świata. Udało im się zająć czwarte i dziewiąte miejsce w kategorii Original by Motul, dzięki czemu przywieźli do domu dwa medale.

Gratulacje! Cieszymy się, że Pandora była częścią tego dokumentu.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator