Pandora Alarm

OFICJALNE OŚWIADCZENIE

BBC.com opublikowało artykuł, w którym donosi o rzekomych: „poważnych błędach zagrażających nawet 3 milionom samochodów”. Twierdzenia zawarte w tym artykule są wyrwane z kontekstu i nie są oparte na prawdzie, aby wywołać sensację i zaszkodzić dobremu imieniu.

Zgodnie z informacjami zawartymi w artykułach, rozwiązanie serwerowe zostało zepsute przez zmianę identyfikatora pojazdu podczas wysyłania prośby o zmianę hasła na koncie demo.

Według informacji potwierdzonych bezpośrednio przez dział IT firmy Pandora w zakładzie produkcyjnym, system wszedł do systemu po 9 dniach intensywnego ataku wymagającego najwyższego poziomu wiedzy.

Jednak, między innymi, „atak” był konieczny, aby poznać adres e-mail, którego używa użytkownik do komunikacji z systemem. Ta informacja nie jest nigdzie publikowana, a jej nadużycie było nierealne nawet w momencie ataku. Chociaż tego rodzaju niewłaściwe użycie i późniejsza zmiana hasła są prawie niemożliwe, Pandora natychmiast rozwiązała problem po otrzymaniu ataku, a „błąd” został usunięty w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji.

Oryginalne artykuły zawierały również szereg wprowadzających w błąd informacji dotyczących możliwości zdalnego sterowania pojazdem podczas jazdy, dezaktywacji systemu podczas jazdy i tak dalej. Twierdzenia te są bezpodstawne w fikcjach sprzecznych z podstawową funkcją systemów Pandora.

W przypadku niewłaściwego wykorzystania konta użytkownika możliwe są lokalizacja pojazdu (jeśli jest wyposażony w GPS), odblokowanie pojazdu (jeśli jest włączone podczas instalacji) i zdalne uruchomienie (jeśli jest zainstalowany). Wysiadanie z pojazdu w żadnym wypadku nie jest możliwe dzięki wieloelementowej ochronie Pandory, która wykorzystuje znaczniki identyfikacyjne zapewniane przez najnowocześniejsze 128-bitowe szyfrowanie AES.

Funkcja sterowania systemem i odblokowania pojazdu przez aplikację jest funkcją opcjonalną, a jeśli klient nie chce sterować systemem lub odblokowywać pojazdu za pomocą aplikacji mobilnej, można tę funkcję całkowicie wyłączyć.

Pełną analizę wszystkich roszczeń możesz przeczytać TUTAJ.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator