Maximální ochrana - Pandora

Maksymalna ochrona w opakowaniu MINI

Od pierwszych alarmów samochodowych, które mogły jedynie ostrzec właściciela o obecności zagrożenia, bezpieczeństwo samochodów znacznie się zmieniło. Zamiast sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dziś opieramy się na znacznie nowocześniejszych metodach, które faktycznie mogą zapobiec kradzieży pojazdu. Najbardziej znanym i najpopularniejszym z nich jest blokowanie silnika i jego funkcji, które powinno być elementem każdego zaawansowanego alarmu.

Sama zasada blokowania jest w rzeczywistości bardzo prosta. Blokada danej funkcji następuje poprzez odłączenie obwodu elektronicznego, którego ponowne załączenie uwarunkowane jest obecnością urządzenia autoryzującego. Każdy zablokowany obwód stanowi więc dla sprawcy kolejną przeszkodę, którą musi pokonać. Równanie jest proste, więcej obwodów = więcej przeszkód i dłuższy czas na pokonanie zabezpieczeń.

Z drugiej strony, więcej blokowanych obwodów nie oznacza automatycznie wyższego poziomu bezpieczeństwa. Niewłaściwa instalacja lub nieodpowiednia zasada działania urządzenia może paradoksalnie ułatwić sprawcy kradzież nawet przy kilku zablokowanych obwodach.

Niewłaściwe rozwiązanie techniczne umożliwi zlokalizowanie miejsca, w którym doszło do przerwania obwodu, poprzez proste „wyszukanie kabla”. W takim przypadku sprawca optycznie lokalizuje położenie urządzenia zabezpieczającego w pojeździe, a następnie po okablowaniu wyprowadzonym z samego urządzenia znajduje przerwę w obwodzie i ponownie go łączy, likwidując tym samym system.

Ten rodzaj ataku jest szczególnie niebezpieczny w przypadku układów elektromechanicznych, które autoryzują użytkownika poprzez fizyczne włożenie urządzenia do zainstalowanego modułu. Umieszczenie modułu w widocznym miejscu pozwala na stosunkowo łatwe śledzenie zablokowanych obwodów i późniejsze wyłączenie systemu.

Alarmy samochodowe Pandora zostały zaprojektowane z myślą o idealnie dyskretnej instalacji dla maksymalnego bezpieczeństwa, a ich wymiary pozwalają na umieszczenie w głębi pojazdu. Pandora jest również jedyną, która pozwala na dodanie zablokowanych obwodów z akcesoriami bezprzewodowymi, co jest praktycznie niemożliwe do zlokalizowania.

Pandora oferuje Ci doskonałe zabezpieczenie z najmniejszego i najtańszego modelu MINI, który w standardzie oferuje jeden obwód blokujący, dzięki czemu nie jest możliwe użytkowanie pojazdu bez zgody właściciela. Jednak możliwości modelu MINI z pewnością na tym się nie kończą. System można uzupełnić o inne miniaturowe moduły bezprzewodowe, które samodzielnie doskonale chronią Twój pojazd, nawet w przypadku utraty komunikacji z centralą. W ten sposób Twój samochód pozostaje nieruchomy, dopóki użytkownik nie zostanie autoryzowany przez identyfikator, a wszystko to oczywiście w maksymalnym komforcie, jaki oferuje tylko Pandora.

Interesują Cię możliwości systemu MINI? Kliknij ten link , aby poprosić o wycenę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator