pandora

Które samochody są najczęściej kradzione w UE?

Kradzieże samochodów są, były i niestety będą największym strachem na wróble ze wszystkich kierowców. Nikt z nas nie chce przeżyć nieprzyjemnego poranka, kiedy zamiast spokojnego wyjazdu do pracy jedzie się komunikacją miejską na policję. Nawet jeśli najgorsze czasy jazdy starszym samochodem szczęśliwie dobiegły końca, nie oznacza to, że nie spodoba ci się jeszcze wspomniany zimny poranny prysznic. Statystyki policyjne są pozytywne – liczba kradzieży potroiła się w ciągu ostatnich dziesięciu lat, jednak czterech właścicieli nie znajduje codziennie pojazdu na swoim miejscu.

eśli mówisz, że zagrożenie to dotyczy w szczególności nowych pojazdów Grupy, które co roku znajdują się na szczycie policyjnych statystyk, to się mylisz. Samochody takie jak VW Passat, Škoda Octavia i inne bestsellery w naszym regionie to najczęstsze ofiary sprawców, ale też zdecydowanie najliczniejsi mieszkańcy naszych parkingów. Statystyki oceniające łączną liczbę skradzionych pojazdów odzwierciedlają ich liczbę, dlatego też ich obiektywność jest wątpliwa. Gdy jednak spojrzymy na statystyki kradzionych pojazdów obliczone na 1000 sztuk danego modelu w ruchu, sytuacja nagle wygląda zupełnie inaczej.

W naszym kraju nikt nie tworzy takich statystyk, ale na przykład możemy spojrzeć na statystyki opracowane w Niemczech, które są europejskim gigantem motoryzacyjnym. Statystyki prawdopodobieństwa kradzieży opracowało Stowarzyszenie Niemieckich Towarzystw Ubezpieczeniowych GDV, które na podstawie swoich ustaleń opracowało ranking najczęściej kradzionych pojazdów. Podobnie jak w przeszłości, wyniki statystyk potwierdzają, że czarny rynek zawsze kopiuje wymagania oficjalnego. Przestępcy i ich klienci mają po prostu ten sam gust, co większość zwykłych kierowców. Dlatego są one obecnie najbardziej zagrożonym wyginięciem , atrakcyjnymi SUV-ami i crossoverami.

Największe ryzyko ponoszą właściciele pojazdów marki premium z silnikiem wysokoprężnym o większej pojemności, na które nadal jest duże zapotrzebowanie. W tej kategorii jest zaskakująco najbardziej skradziona Toyota Landcruiser 3.0 TD, a za nią BMW X5 pierwszej generacji oraz Audi Q7 4.2 TDI. Niemiecki producent samochodów jest reprezentowany przez największą liczbę miejsc w tabeli przez producenta samochodów BMW , którego modele X5 i X6 są „bestsellerem”. na czarnym rynku. W pierwszej trzydziestce oprócz elementów premium są jednak wyjątki, takie jak Honda Accord 2.4i, Toyota GT86, Mazda CX-3 i oczywiście egzotyczne Porsche, Jaguar i Lexus.

Wyniki tych statystyk dowodzą, że nawet właściciel samochodu spoza Europy nie musi unikać kradzieży, ponieważ sprawcy szukają tego samego samochodu, który chciałeś kupując. Czasy, w których tylko właściciele korporacyjnych sedanów musieli martwić się o swoją inwestycję w cztery koła, bezpowrotnie minęły i każdy może doświadczyć nieprzyjemnej sytuacji.

Podobnie jak w przeszłości, dziś największą pewnością jest dodatkowe zabezpieczenie auta odpowiednim alarmem samochodowym , które nie tylko odstraszy potencjalnego sprawcę ale także skutecznie zapobiegają kradzieży . Ważne jest również, aby wybrać zabezpieczenia, które są łatwe w obsłudze i nie zakłócają życia właściciela. Nawet całkowicie bezkonkurencyjny alarm samochodowy nie ma sensu bez funkcjonalnego interfejsu użytkownika, ponieważ po prostu przestajesz go używać.

Przykładem funkcjonalnego zabezpieczenia samochodu, które nie tylko ochroni Twój pojazd, ale także podniesie komfort i opcje kontroli na zupełnie nowy poziom, jest Pandora alarmy samochodowe . Dzięki doskonałemu połączeniu bezkonkurencyjnej wieloelementowej ochrony, pilota zdalnego sterowania i innych zaawansowanych funkcji, będziesz spać spokojnie, a ponadto będziesz cieszyć się swoim samochodem bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator