Jak se kradou auta

Jak kradzione są samochody III.

Chociaż zdalny odczyt kluczyków bezkluczykowych stał się w ostatnich latach najpowszechniejszą metodą kradzieży pojazdów, nie oznacza to, że sprawcy nie uciekają się do sprawdzonych metod kradzieży. W zespole wyraźnie uwzględniono tzw. Wymianę jednostki sterującej, co zagraża zwłaszcza pojazdom grupowym.

Jak wspomniano w poprzednim artykule, dane immobilizera fabrycznego są przechowywane w jednostce sterującej silnika lub w jednostkach innych układów. Sposób wymiany jednostki sterującej polega na zamianie tych jednostek na przygotowane wcześniej kawałki, które sprawca przywiezie na miejsce zbrodni. Przyniesione komponenty są wstępnie przygotowane do kradzieży i wszystkie są sparowane z nowym kluczem sprawcy. Po wymianie danych podzespołów auto zachowuje się względem nowego kluczyka jak „własne”. i działa w pełni bez najmniejszych problemów. Sprawca może więc uruchomić lub odblokować pojazd w całkowicie niepozorny sposób.

Ta metoda jest szczególnie skuteczna w przypadku pojazdów grupowych, które dzielą komponenty z dziesiątkami innych modeli, które są pełne złomowisk. Sprawca może więc w bardzo prosty sposób zdobyć wszystkie niezbędne części układanki i przygotować klucz do wszystkich drzwi, dopasowując je wygodnie w pokoju w domu. Jedyną przeszkodą dla sprawcy, gdy pojazd jest niezabezpieczony, są następnie same drzwi lub okna, które niestety można bardzo łatwo pokonać.

W czym pomoże Ci Pandora ?

Jak wspomniano powyżej, jedyną przeszkodą dla sprawcy z nową jednostką sterującą są drzwi lub szyby pojazdu i to właśnie tu pojawia się pierwsza fala ochrony Pandory. Dzięki rozbudowanemu systemowi czujników przechyłu, wibracji czy zbliżeniowych, Pandora może odpowiednio wcześnie poinformować właściciela o potencjalnym zagrożeniu, aw wybranych modelach również ostrzec sprawcę, że tego pojazdu tak naprawdę nie warto rozwiązywać. Podczas pokonywania zamków lub okien brutalną siłą uruchamiany jest głośny lub cichy alarm, a poszczególne funkcje są blokowane. Ponadto, dzięki całkowitej niezależności systemów Pandora, pojazd jest doskonale zabezpieczony nawet po wymianie jednostki sterującej. Najwyższą funkcję w łańcuchu zabezpieczeń, jaką pełni jednostka sterująca, przejmuje w całości jednostka bezpieczeństwa Pandora, która zabezpiecza pojazd przed kradzieżą nawet w przypadku użycia idealnie identycznego klucza. Bez przywieszki autoryzacyjnej wszelkie manipulacje przy pojeździe są uważane za nieuprawnione, a więc nie jest możliwe kradzież pojazdu nawet przy użyciu oryginalnego kluczyka. Ponadto każda instalacja Pandory jest wyjątkowa, co zwiększa bezpieczeństwo, wspomagane przez bezprzewodowe moduły blokujące, których nie można śledzić.

Czy jesteś zainteresowany rozwiązaniami technicznymi dla systemów Pandora? Poproś o niewiążącą ofertę dostosowaną do Twojego pojazdu.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator