Bezpečný karavaning

Bezpieczny, komfortowy caravaning

Dla wszystkich, którzy zakochali się w przyczepach kempingowych, kamperach i kempingach, słowo caravaning jest synonimem wolności i doskonałego relaksu w dowolnym miejscu i czasie. Prawdziwi entuzjaści pogody na całym świecie z domem na kółkach nie odstraszą się od podróży złą pogodą lub nieodpowiednimi porami roku i podróżują naprawdę o każdej porze. Wraz z sezonem letnim i wakacjami liczba aktywnych wczasowiczów karawany szybko rośnie, a pełne pola namiotowe to idealna zdobycz dla złodziei, którzy z pewnością nie przegapią tej okazji.

Troska o mienie i bezpieczeństwo załogi jest zatem uzasadniona i wielu wczasowiczów nie jest w stanie jej przezwyciężyć nawet przy względnym bezpieczeństwie kempingów. Swoboda podróżowania, w sensie spania tam, gdzie chcę i budzenia się w magiczny poranek, znika tak szybko, a wraz z nią urok wygodnego domu na kółkach.

Pokonanie bezpieczeństwa fabrycznego w postaci prostego zamka umieszczonego w laminowanym skrzydle drzwi nie stanowi żadnego problemu. Pomysł, że Twoja wymarzona przyczepa dla kilkudziesięciu tysięcy osób chroni podobne zamki, jak na szafkach w basenie, nie jest przyjemny i nie musimy nawet mówić o plastikowych oknach z plastikowymi ogranicznikami.

Doświadczony sprawca jest w Twoim królestwie w ciągu kilku sekund bez żadnego hałasu i może wtedy robić, co zechce. Niestety, podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, podatne są również systemy do zdalnego sterowania centralnymi zamkami, których proste kodowanie może przekroczyć czytnik w kilku niewielkich ilościach. Sprawca naprawdę nie musi uciekać się do przemocy, a Twoja karawana otwiera się w kilka sekund bez najmniejszych uszkodzeń. Jednak nawet w tym przypadku jest to prawdą: „powodzenia tym, którzy są przygotowani”. Dzieje się tak dlatego, że każdy złodziej woli niezabezpieczony pojazd niż taki, którego szyby są ozdobione naklejką zabezpieczającą lub w inny sposób dodatkowo w widoczny sposób zabezpieczone przed kradzieżą. Czas to również pieniądz dla złodziei, a mniej kłopotów oznacza większy łup i mniejsze ryzyko.

Bezpieczeństwo mechaniczne

Pierwszym wyborem wielu karawanistów jest zatem zabezpieczenie mechaniczne, które jest naprawdę widoczne. Różne “ kapcie ” na kołach, blokad kierownicy lub dźwigni zmiany biegów z pewnością nie można przeoczyć i będą one stanowić ochronę przed kradzieżą samego pojazdu. Jednak tego typu zabezpieczenie nie uchroni Cię przed najczęstszym zagrożeniem, jakie stanowi kradzież sprzętu i kosztowności. Według niemieckich statystyk kryminalistycznych tylko w dwóch trzecich przypadków karawany są kradzione lub uszkadzane, a tylko jedna trzecia znika całkowicie. Z pewnością łatwiej jest zarabiać na elektronice, kosztownościach i gotówce niż zalegalizować sześciometrową budkę na kółkach. Inne wady systemów mechanicznych to niewątpliwie większa waga, co oznacza mniej bagażu, a także niewygodna obsługa. Będąc w domu możesz nie mieć nic przeciwko włożeniu blokady w kierownicę, dzięki dwudziestemu zablokowaniu kierownicy w czasie wakacji masz gwarancję uśmiechu.

Wygodne rozwiązanie elektroniczne

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, najskuteczniejszym rozwiązaniem są zabezpieczenia elektroniczne, które chronią nie tylko sam pojazd, ale także jego wyposażenie i załogę przed wszystkimi współczesnymi zagrożeniami. Reprezentantem tej kategorii jest np. Pandora Camper , system wiodącego producenta Pandora, który rozwija i produkuje systemy bezpieczeństwa dla pojazdów od ponad 15 lat. System Camper stanowi kompleksowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo, lokalizację i unieruchomienie pojazdu w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności zajmowania pojazdu lub oddalania się od lokalizacji. Dzięki kompleksowemu zabezpieczeniu z wieloma interfejsami komunikacyjnymi i zaawansowanym szyfrowaniem Twój samochód zawsze pozostanie Twój w każdych warunkach. Możesz w spokoju zostawić pojazd i być informowanym o wszystkim, co się z nim dzieje, dzięki dwukierunkowej komunikacji, którą możesz wygodnie oglądać w aplikacji swojego smartfona. Masz kontrolę nad wszystkimi funkcjami bezpieczeństwa bezpośrednio w telefonie, a także zdalne sterowanie niezależnym ogrzewaniem, klimatyzacją czy uruchomieniem silnika. Główną korzyścią jest oczywiście bezpieczeństwo, a Pandora oferuje to również samej załodze podczas nocnego odpoczynku. Dzięki szeregowi czujników, które można zamontować w praktycznie każdym otworze, system może kontrolować sytuację nawet przy uchylonych oknach i śpiących pasażerach. Dzięki temu Pandora jest w stanie zidentyfikować każdą próbę włamania i natychmiast wywołać alarm lub skontaktować się z właścicielem. Ponadto instalacja systemu jest całkowicie bezproblemowa, a miniaturowe czujniki są prawie niewidoczne, zapewniając doskonale dyskretną funkcję bez uszczerbku dla projektu nowoczesnych przyczep kempingowych. Większość firm ubezpieczeniowych akceptuje również zabezpieczenia Pandora, dzięki czemu ubezpieczenie nowego pojazdu jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Bezpieczeństwo kurortów, kempingów i poszczególnych krajów jest popularnym tematem rozmów w grupach karawaningowych. Przynajmniej raz w sezonie na forach pojawiają się doniesienia o kradzieży przyczep kempingowych, zakłócając idylliczny pomysł na relaksujące i darmowe wakacje w popularnym miejscu. Jednak strach przed mieniem i współpasażerami nie powinien przeszkadzać nam w zwiedzaniu bliższych i dalszych zakątków Europy i cieszeniu się doskonałą atmosferą podróży. Skorzystaj z okazji, aby zabezpieczyć swoją nieruchomość najnowocześniejszym na rynku systemem i poczuj urok beztroskiego relaksu w tym sezonie.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator