Twój fabryczny alarm samochodowy może również pomóc złodziejom

Kradzież nowego pojazdu nigdy nie była tak łatwa. Może to być również początek czytanego artykułu. Nie jest tajemnicą, że rosnący nacisk na komfort obniża bezpieczeństwo naszych pojazdów. Jednak nawet przed pojawieniem się technologii bezkluczykowej nie był różowy z bezpieczeństwem. Oczywiście nie mamy na myśli bezpieczeństwa w przypadku zderzenia lub samej jazdy, chodzi o bezpieczeństwo i ochronę przed złodziejami, którzy również mogą czaić się dla Twojej radości na czterech kołach.

 

Samochody od momentu powstania przeszły ogromny rozwój. W ciągu niespełna 150 lat przeszliśmy od powolnych pudełek do doskonale wygodnych, szybkich i pięknych dzieł sztuki z blachy. Może się więc wydawać, że nowoczesny samochód nie ma prawie nic wspólnego ze swoim prehistorycznym poprzednikiem w postaci zmotoryzowanego powozu, poza kołami, nawet taka banalność jak kluczyk nie jest już tym, czym była kiedyś.

Do niedawna wszystkie pojazdy posiadały fizyczne zamki i unikalny klucz, który mógł je otwierać. Ta wspólna technologia bezpieczeństwa była prosta, niedroga i oczywiście nie do pokonania. Jednak sprawca musiał długo trenować, aby go przezwyciężyć, wymagało to doświadczenia, narzędzi i czasu, który sprawca musiał spędzić tuż obok samochodu pod groźbą wykrycia. Niektóre samochody nadal mają zamki, ale już niczego nie chronią. Klucz fizyczny jest tylko bezpiecznikiem na wypadek awarii zasilania, a wszystkie systemy nadzorujące bezpieczeństwo Twojej nieruchomości są utrzymywane przez systemy elektroniczne. Zdalny centralny zamek, alarm, immobiliser, system Keyless GO, to jedyna rzecz, która utrzymuje Twój samochód w Twoim samochodzie w każdych warunkach, ale czy naprawdę tak jest?

Fabryczne elektroniczne systemy bezpieczeństwa były wspaniałym dodatkiem do mechanicznych zamków dziesięcioleci, ponieważ reprezentowały inny poziom bezpieczeństwa. Osoba zainteresowana nocnymi zakupami musiała włożyć znacznie większy wysiłek, aby pokonać tę przeszkodę, więc przeniosła się do mniej bezpiecznych pojazdów. Z czasem jednak sprawcy się rozwinęli, a zabezpieczenia elektroniczne przestały sprawiać im problemy. Zdrowy rozsądek sugeruje, że przemysł motoryzacyjny zareagował ponownym zwiększeniem ochrony, dodaniem większej liczby systemów lub zupełnie inną koncepcją. Tak się jednak nie stało.

Dzisiejsze samochody są zatem tak samo wrażliwe jak samochody wyprodukowane 10 lub więcej lat temu. Nadal mają porty OBD, które można eksploatować, nadal mają ten sam system unieruchamiania, a co najgorsze, wszystkie są wyposażone w ten sam system znajdujący się w tym samym miejscu, który można zutylizować w każdym samochodzie jak za pomocą kserokopiarki. Sprawca potrzebuje wtedy tylko jednego samochodu w garażu, kilku godzin testów, kilku pomocy elektronicznych i wszystkich samochodów danego producenta, a przynajmniej jego linii modelowej.

Bez konieczności fizycznego kluczyka do zamka czy stacyjki osoby zainteresowane bezzwrotną pożyczką nie muszą martwić się o czas czy miejsce kradzieży a samochód równie szybko może zniknąć przed domem czy sklepem , z garażu lub z ulicy w biały dzień. Ponadto nowy właściciel nie musi w żaden sposób fizycznie uszkadzać twojego samochodu, więc może wyruszyć w długą podróż poza dni powszednie, zanim sprzedawca powie Ci: „Nasz system dostępu bezkluczykowego jest bezpieczny”.

Jeśli teraz pytasz, jakie jest rozwiązanie tego problemu, odpowiedź jest prosta: dodaj kolejny poziom dodatkowej ochrony do swojego pojazdu . Każdy dodatkowo zabezpieczony samochód stanowi dla sprawcy z natury leniwą istotę, niepotrzebną przeszkodę, której woli ominąć łukiem i szuka czegoś prostszego. Ogólnie rzecz biorąc, bez względu na to, jakiego urządzenia używasz, czy wybierzesz mechanikę, elektronikę czy kombinację obu, jedynym ważnym kryterium jest to, aby zawsze używać zabezpieczenia w każdych warunkach. Nawet najlepsza blokada kierownicy lub immobilizer nie pomogą, jeśli nie są zablokowane lub aktywowane.
Dlatego zalecamy sięganie po rozwiązania, które są intuicyjne, łatwe w obsłudze, a dodatkowo dodają do pojazdu nową funkcję komfortu.

Do takich systemów niewątpliwie należą rozwiązania Pandory, których podstawową ideą jest system bezobsługowy. Wszystkie systemy Pandora działają automatycznie i często nie musisz nawet myśleć o ich obsłudze. Dlatego nie można po prostu zapomnieć o zablokowaniu dźwigni lub kierownicy, nie wyciągać elementu zabezpieczającego ani nie naciskać przycisku na sterowaniu.

Ponadto Pandora oferuje możliwość zdalnego uruchamiania , kontroli niezależne ogrzewanie lub klimatyzacja z dowolnej odległości i doskonały przegląd stanu Twojego pojazdu w czasie rzeczywistym.

Zachęcamy do uzyskania dodatkowych informacji o systemach bezpieczeństwa firmy Pandora.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator