Pandora vs. Zeder

Pandora vs Zeder, który system jest lepszy?

Mechaniczne zabezpieczenia samochodu są tak stare, jak sam samochód. Legendarny już Ford T miał stacyjkę chronioną jak na swój czas nowoczesnym kluczykiem. Jednak każdą blokadę można pokonać, więc pierwsze samochody pojawiły się przy pierwszych próbach zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego. Minęło dokładnie sto lat od udzielenia patentu na pierwszy mechaniczny “ immobilizer ” w 1919 roku i chociaż świat zmienił się nie do poznania, popularność systemów czysto mechanicznych pozostała niezmieniona. Dlatego postanowiliśmy porównać możliwości alarmu samochodowego Pandora z najpopularniejszym na naszym rynku zabezpieczeniem mechanicznym, jakim jest niewątpliwie zamek Zederlock.

Zeder – Zederlock

TProdukt Zeder – Zederhe, opracowany w stolicy Serbii ponad 15 lat temu, należy do czołówki mechanicznych systemów ochrony pojazdów przed kradzieżą. Zasada działania systemu Zederlock jest bardzo prosta. Jednostka jest właściwie tą samą blokadą kierownicy, jaką ma samochód z fabryki, ale w znacznie większej i trwalszej konstrukcji. Wyjątkowy jest zwłaszcza klucz przypominający gwizdek z wieloma dziurkami, o którym mówi się, że zamek wytrzymuje każdą próbę pokonania brutalną siłą. Po zablokowaniu zamka koła są unieruchomione tak, jak w oryginalnym blokadzie kierownicy, dzięki czemu pojazdem można jeździć tylko po okręgu. System Zeder skupia swoją skuteczność wyłącznie na blokowaniu kierownicy, co jest również jego główną wadą. Samochód z tego rodzaju zabezpieczeniem mechanicznym nie jest chroniony przed włamaniem do wnętrza, kradzieżą silnika lub bagażnika, kradzieżą kół i przede wszystkim przed holowaniem. Trzeba też wspomnieć o obniżeniu komfortu spowodowanym przez inny zamek, co jest szczególnie zauważalne w nowoczesnych “ keyless ” samochody. Cena zabezpieczenia Zederlock, łącznie z montażem, wynosi 330 euro z VAT, a jego instalacja zajmuje około 1 – 1,5 godz.

standardni instalace systemu zeder
Standardowa instalacja systemu Zeder z włożonym kluczem (źródło: www.zederlock.com)
dvoucestny ovladac
Dwukierunkowy kontroler i aplikacja mobilna Pandora

 

 

 

 

 

 

Pandora

Porównanie czysto mechanicznego systemu z nowoczesnymi zabezpieczeniami elektronicznymi, takimi jak Pandora, może na pierwszy rzut oka wydawać się kompletnym nonsensem. Z drugiej strony cel obu produktów jest taki sam – aby mieć pewność, że Twój pojazd pozostanie Twój, bez względu na to, gdzie parkujesz. Systemy bezpieczeństwa Pandory są zaprojektowane do tego celu, więc nadal mogą pochwalić się zerową skuteczną próbą kradzieży z ponad 3000 jednostek instalowanych każdego roku. W przeciwieństwie do wspomnianego wyżej konkurenta, systemy Pandora działają w oparciu o podstawową ideę absolutnego komfortu i zasady tzw. Bezobsługowej, zachowując przy tym niezrównane bezpieczeństwo. Jednocześnie celem Pandory jest ochrona pojazdu jako całości i zapobieganie nie tylko jego kradzieży, ale także uszkodzeniu czy kradzieży kół. Wszystko to jest możliwe dzięki połączeniu kilku systemów, czujników i technologii, które razem tworzą nie do pokonania barierę ochronną wokół całego pojazdu. Ponadto Pandora umożliwia nienadzorowaną identyfikację za pomocą złożonej, szyfrowanej komunikacji, dzięki czemu nigdy więcej nie musisz szukać kluczy ani sterownika w kieszeniach. Cena najbardziej dostępnego systemu Pandora Immo, łącznie z instalacją, wynosi 198 euro z VAT.

Szczegółowe porównanie poszczególnych systemów można znaleźć w tabeli:

Produkt Zeder Pandora
Zederlock Pandora Immo Pandora Mini
Ochrona pojazdu przed kradzieżą

Ochrona wymiany ECU

Zabezpieczenie przed wymianą wyłącznika zapłonu
Ochrona przed duplikatem klucza
Ochrona czytnika pilota
Ochrona przed zakłóceniami
Żadnych dodatkowych opłat
Certyfikat TUV SUD
System nienadzorowany
Aplikacja mobilna Bluetooth
Ochrona wnętrza pojazdu
Czujnik ruchu pojazdu
Czujnik pochylenia
Czujnik wstrząsów
Pilot fabryczny
Wskaźnik stanu baterii
Wyświetlanie stanu paliwa
Wyświetlacz temperatury silnika
Wyświetlacz temperatury wewnętrznej
CENA 330 € 198 € w tym montaż 324 € w tym montaż

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator