Możesz też kupić spokojny sen

Czy znasz to uczucie, kiedy zasypiasz wieczorem i zastanawiasz się, czy Twój samochód jest bezpieczny , a rano znajdziesz go w tym samym miejscu, w którym go zaparkowałeś? Wraz z systemem Pandora spadają podobne obawy.

Złodzieje samochodów są z roku na rok coraz bardziej wyrafinowani. Jako złodziej nie widzimy już tylko klasycznego dżentelmena w czarnej kominiarce z łomem w dłoni. Współcześni złodzieje mogą dostać się do samochodu za pomocą różnych urządzeń elektronicznych, zaprojektowanych tylko w jednym celu: aby ukraść pojazd tak szybko i niezauważony, jak to tylko możliwe. Kradzież pojazdu zajmuje tylko 4 sekundy. Nie zatrzyma ich nawet, jeśli samochód zaparkuje w ruchliwym miejscu. Stare samochody nie są wyjątkiem od kradzieży – kradzież pojazdu i późniejszy demontaż na części samochodowe jest już powszechną praktyką.

Według statystyk policyjnych najczęściej kradzionymi markami są Škoda Volkswagen Audi . Pierwszy nazwany Škoda to jeden z najlepiej sprzedających się pojazdów na rynku, który w naturalny sposób wzbudza zainteresowanie przestępców. I to zainteresowanie nie umknęło innym markom niemieckiego koncernu VW. To właśnie duża popularność pojazdów grupowych na Słowacji stwarza ogromny popyt na części zamienne. Coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się także samochody japońskich marek Toyota i Mazda. Ciężarówki Fiat Ducato i Peugeot Boxer, które są reprezentowane w pierwszej dziesiątce skradzionych pojazdów, nie uniknęły problemu kradzieży. Można powiedzieć, że te pojazdy są kradzione nie tylko z powodu części zamiennych, ale także z powodu ich zawartości. Kolejnym czynnikiem, który zachęca złodziei do kradzieży Twojego pojazdu, jest jego kolor. Złodziei przyciągają kolory pojazdów, które najczęściej widzimy na drogach: czarny biały niebieski szary. Te kolory są najbardziej poszukiwane głównie ze względu na zapotrzebowanie na części ciała. Natryskiwanie nowej części karoserii jest znacznie droższe niż kupowanie jej z drugiej ręki w oryginalnej farbie od sprzedawcy używanych części zamiennych. Kolejną nowością jest kradzież baterii z nowych samochodów hybrydowych i elektrycznych. Nie da się przed nimi obronić za pomocą klasycznego systemu zabezpieczeń.

System bezpieczeństwa Pandora może również wyeliminować kradzież części bezpośrednio z pojazdu, dzięki dwukierunkowemu czujnikowi przechyłu i wstrząsów, zapewniając tym samym spokojny sen. Inne kluczowe funkcje obejmują niezrównane zabezpieczenia algorytmiczne, ochronę czytnika kodów, zabezpieczenia przed włamaniem do samochodu oraz historię lokalizacji pojazdów GPS. A wszystko z intuicyjnym interfejsem użytkownika, który sprawia, że ​​korzystanie z systemu bezpieczeństwa staje się banalnością. Dzięki tej kombinacji odstraszysz każdego potencjalnego złodzieja, wszystko za 240 €.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator