Immobilizer

Czego oko nie widzi, serce nie boli. To zdanie doskonale ilustruje stosunek większości kierowców do cudownej technologii, która jest obowiązkową częścią wszystkich pojazdów od początku nowego tysiąclecia. Jaki jest cel immobilizera i czy jego fabryka stanowi wystarczającą formę ochrony?

Pierwsze próby stworzenia skutecznej ochrony przed kradzieżą samochodu sięgają 1919 roku. Zaledwie w tym roku, zaledwie dziesięć lat po premierze Forda T, dwóch brytyjskich projektantów stworzyło urządzenie, które może skutecznie chronić samochód przed kradzież za pomocą prostego kodu. Zakodowane urządzenie odcięło zapłon pojazdu od prądu, a tym samym uniemożliwiło uruchomienie pojazdu, nawet jeśli sprawca miał mechaniczny kluczyk. Immobiliser działa na tej zasadzie mniej więcej do dziś, a dzięki jego obowiązkowej instalacji liczba kradzieży zmniejszyła się nawet o 40% do 2008 roku.

Immobiliser fabryczny był i nadal jest pierwszą falą zabezpieczeń przed kradzieżą pojazdu. Sprawca oportunistyczny, który nie jest wyposażony w niezbędne narzędzia, zwykle nie może obejść oryginalnego immobilizera pojazdu, a Twój samochód pozostaje na swoim miejscu – chociaż uszkodzony przez włamanie, ale nadal twój.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jednak, gdy sprawca jest profesjonalistą i jest odpowiednio wyposażony do wykonywania swojej „pracy”. Fabrycznie zamontowany immobilizer działa również w tysiącach pojazdów, więc sprawca nie stanowi problemu, aby doskonale przestudiować system, a następnie obejść go w kilka sekund.

To właśnie ten słaby punkt fabrycznego bezpieczeństwa jest rozwiązywany przez zaawansowane systemy Pandora , które zawsze oferują unikalną instalację i najnowocześniejsze technologie. Zaawansowany bezdotykowy immobilizer komunikujący się przez Bluetooth jest częścią każdego modelu Pandory i odgrywa niezastąpioną rolę w wieloelementowej sieci ochronnej naszych systemów.

Doskonale wygodne rozwiązanie z bezkontaktową przywieszką autoryzacyjną pozwala na umieszczenie jej poza samymi kluczami, na przykład w portfelu, zmniejszając tym samym liczbę sprawców ’ do minimum, nawet w przypadku kradzieży oryginalnego klucza. System Pandora odblokowuje start pojazdu tylko podczas odczytu kodu chronionego szyfrowaniem AES 128, co jest obecnie praktycznie nie do pobicia.

Zobacz specyfikacje produktów Pandora i ciesz się wygodnym i bezpiecznym systemem bezzałogowym z zaawansowanym immobilizerem w doskonałej cenie.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator