Co dziś przyciąga złodziei?

Liczba skradzionych pojazdów na Słowacji spada z każdym rokiem. Z drugiej strony kradzież komponentów staje się hitem, co stanowi bardzo opłacalną okazję dla złodziei. Jednak radia samochodowe nie są.

Zmiany w branży motoryzacyjnej wymuszają hybrydyzację i elektromobilność pojazdów. Coraz częściej na drogach pojawiają się samochody zawierające metale szlachetne i baterie. Znajdują się one w stosunkowo dostępnym miejscu, pod tylnymi siedzeniami. Jednak najbardziej atrakcyjne dla mniej profesjonalnych złodziei są katalizatory w układzie wydechowym.

Ich zadaniem jest wychwytywanie toksycznych substancji ze spalin. W tym celu zawierają metale szlachetne, takie jak pallad czy platyna. Gram platyny jest wart kilka euro i złodzieje mogą go stosunkowo łatwo zdobyć.

Kradzież katalizatora trwa zwykle kilka minut. Złodzieje podnoszą samochód i za pomocą bezprzewodowej piły odcinają część rury wydechowej z katalizatorem. Do wielu kradzieży dochodzi nawet w biały dzień, bo przechodnie nawet nie zdają sobie sprawy, że to kradzież i trzeba wezwać policję. Złodzieje uzyskują w ten sposób kilkadziesiąt euro na jednej kradzieży, ale szkody będą naliczane w setkach . Oprócz katalizatora należy również wymienić całą sekcję wydechową na inne elementy.

Kradzież tarcz i opon jest nadal popularna ze względu na ich łatwą dostępność. Popyt na nie rośnie zawsze w okresach przejściowych, kiedy rynek domaga się pełniejszych zestawów. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność po połknięciu.

Czy w ogóle istnieje środek zapobiegający tego typu kradzieżom? Rozwiązaniem są inteligentne samochodowe systemy alarmowe Pandora . Obejmuje to zintegrowany akcelerometr z adaptacyjnym algorytmem wykrywania ruchu i wibracji . W przypadku kradzieży dysków lub katalizatorów alarm zareaguje na obecność złodziei za pomocą syreny, a Ty również otrzymasz powiadomienie na swoje urządzenie mobilne. Pandora ochroni Twój pojazd przed każdą kradzieżą i nie będziesz musiał bać się zostawić go w mniej uczęszczanych miejscach czy nocnych ulicach. Zapoznaj się z naszą ofertą autoalarmów i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Udostępnij to!

Menu

  Interesuje mnie:
  Zabezpieczenie autaZdalny start

  Dodatkowe Informacje:
  Skrzynia biegów: ManualnaAutomat
  Odpalanie samochodu: KluczykiemPrzyciskiem Start/Stop
  Click outside to hide the compare bar
  Komparator